Okolí

Nejoblíbenějí aktivity našich hostů v blízkém okolí Gruně.

Okolí Chaty Šikmina

Beskydská obec Staré Hamry nebyla jen oblíbeným letoviskem, které zmizelo pod hladinou přehrady Šance. Staré Hamry existují dodnes; skládají se z bezmála šesti desítek malých osad a jejich území sahá od vrcholků Lysé hory a Smrku přes Bílý kříž a Gruň až po slovenské hranice.

Naučná stezka Gruň – Bílý Kříž

Stezka vede po jednom z nejkrásnějších obydlených hřebenů Beskyd – Gruni. Jedná se o stezku s historicko přírodovědným zaměřením, která začíná ve Starých Hamrech a vede k poslednímu zastavení na Bílý Kříž.

Více informací

Beskydská oblast tmavé oblohy

Oblast se nachází kolem obcí Staré Hamry a Bílá. Na noční obloze v Beskydech lze pozorovat řadu zajímavých jevů, mezi které patří například Mléčná dráha, zodiakální světlo nebo na zemi foskoreskující houby.

Více informací

Chodník pro bosé nohy na Gruni

Chodník pro bosé nohy je jedním ze zastavení NS Gruň - Bílý Kříž. Můžete si tu projít bez bot krátký speciálně upravený chodníček, na kterém vás čekají úseky po různých přírodních materiálech.

Více informací

Ski Park Gruň

Lyžování bez čekání najdete v malebném údolí v centru Beskyd. SkiPark Gruň každý den pořádně připravuje sjezdovky jak pro lyžaře, tak pro snowboard.

Více informací

Ski areál Bílá

Ski region Bílá, zahrnující také Skiareál Mezivodí, nabízí osm sjezdovek a sedačkovou lanovku v areálu v Bílé a čtyři sjezdovky v Mezivodí.

Více informací

Vodní nádrž Šance

Údolní nádrž na Ostravici sloužící jako ochrana proti povodním a pro zásobení obyvatelstva pitnou vodou byla vybudována v letech 1964 až 1969.

Více informací